Yaşar Kemal Kültür-Sanat ve Edebiyat Festivali Hazırlık Toplantısı OKÜ’de Yapıldı

28 Şubat 2015 tarihinde kaybettiğimiz usta yazar Yaşar Kemal’i anmak amacıyla her yıl düzenlenmesi planlanan Yaşar Kemal Kültür-Sanat ve Edebiyat Festivali’nin birincisinin 2017 yılı Nisan ayında gerçekleştirilecek. Festivalin geleneksel hale gelerek her yıl tekrarlanması amacıyla, çeşitli kurum temsilcilerinin katılımıyla, Yaşar Kemal Kültür, Sanat ve Edebiyat Festivali Düzenleme Komitesi oluşturuldu. Komite üyeleri ve kurum temsilcileri Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde koordinasyon ve görev dağılımı toplantısı düzenlendi.

Yapımcı Arif KESKİNER önderliğinde başlatılan girişimin kurucularından Osmaniye Kadın Platformu Derneği Başkanı Ebru AKSOY ile Keskiner Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Aziz Mehmet KESKİNER koordinasyonunda yürütülen festival hazırlıklarının konuşulduğu toplantıya, Rektör Prof. Dr. Orhan BÜYÜKALACA, Vali Yardımcısı Alp Eren YILMAZ, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin AZİZOĞLU, Baro Başkanı Dilem AKSOY, Kültür ve Turizm İl Müdürü Garip YIL, DOĞAKA Osmaniye YDO Koordinatörü Erdinç KADIOĞLU, Osmaniye Musiki Derneği Başkanı Ethem ARGUN ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet ÇAKMAK katıldı. OKÜ’de yapılan bu toplantıda etkinlik kapsamında yapılacak faaliyetlerin içerikleri ile görevlerin kurumlar arasında paylaşılması konuları görüşüldü.

20-22 Nisan 2017 tarihleri arasında 3 gün boyunca sürecek festivale dair tüm gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğiz.